Με ήττα των Γυναικών Μαρκοπούλου, έληξε ο αγώνας βόλεϊ με τον Παναθηναϊκό την Δευτέρα 31 Ιανουαρίου.

Η γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού επικράτησε με 3-1 του Μαρκοπούλου ενώ δυναμικό παρόν έδωσε και στις εξέδρες.

Η ομάδα του τριφυλλιού, κέρδισε τα δύο πρώτα σετ, όμως στο τρίτο η ομάδα του Μαρκοπούλου, «πάτησε πόδι» μειώνοντας την διαφορά της σε 2-1 με την βοήθεια των Τσίμα και Ντα Σίλβα.

Στο τελευταίο σετ, οι δύο ομάδες μέχρι και το 17-15 ήταν πολύ κοντά στο σκορ όταν η γηπεδούχος ομάδα με ένα σερί έφτασε την διαφορά στο 20-15. Ο Παναθηναϊκός, νιώθοντας πλέον την απειλή, ξαναβρήκε τον εαυτό του και με πρωταγωνιστές την Μαχόν, την Μλαντένοβιτς και την Τζανακάκη, ισοφάρισε 23-23 ενώ την νίκη για τους πράσινους, έδωσε κερδίζοντας τους 2 τελευταίους πόντους η Τάμι Μαχόν.

Τα σετ: 18-25, 16-25, 25-21, 23-25

Μαρκόπουλο: (Γιώργος Λυκούδης): Κοσμά 6 (4/25 επ., 50% υπ., 2 μπλοκ), Σαπαρέφσκα 9 (5/11 επ., 4 μπλοκ), Ντα Σίλβα 16 (2 άσοις, 14/38 επ.), Τσαπράλη 5 (5/8 επ.), Σιμάνκοβα 2 (2/3 επ.), Τσίμα 15 (1 άσος, 10/29 επ., 61% υπ., 4 μπλοκ), Κονόμη (λ, 38% υπ.), Κουτσιβίτη 1 (1 άσος), Μαρκοπούλου 3 (1/3 επ., 2 μπλοκ), Πίντζου

Παναθηναϊκός: (Σπύρος Χουντουμάδης): Μαχόν 17 (1 άσος, 14/29 επ., 50% υπ., 2 μπλοκ), Τζανακάκη 10 (2 άσοι, 6/15 επ., 2 μπλοκ), Παπαφωτίου 1 (1 μπλοκ), Καρπουζά 8 (4 άσοι, 3/7 επ., 1 μπλοκ), Μλαντένοβιτς 11 (3 άσοι, 7/34 επ., 1 μπλοκ), Μόλναρ 14 (2 άσοι, 11/32 επ., 81% υπ., 1 μπλοκ), Μυλωνά (λ, 62% υπ.), Χατζηνίκου 1 (1 μπλοκ), Δηλαβέρη, Χριστοδούλου

Το επόμενο ντέρμπι για τον Παναθηναϊκό με αντίπαλο την ΑΕΚ είναι την Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου.