Στα πλαίσια του διασυλλογικού αγώνα, που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του ΑΝΟ Γλυφάδας στις 30 και 31 Ιανουαρίου ο ΝΑΟ Βούλας έκανε ακόμη μια φορά αισθητή την παρουσία του.
Με συμμετοχή πλέον των 150 σκαφών απ’ όλη την Ελλάδα, οι αθλητές αγωνίστηκαν στις κατηγορίες Laser και Optimist και κατέκτησαν μετάλλια και στις δύο.
Έτσι στην κατηγορία Laser Radial ο Γιώργος Κωστομοίρης κατέλαβε τη 2η θέση και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο ενώ στην κατηγορία Optimist ο μικρός Στέλιος Τσάγκαλος κατετάγη 3ος και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.
Λίγο πριν την έναρξη της περιόδου αγώνων προκρίσεως για την εθνική ομάδα Ιστιοπλοΐας οι εμφανίσεις των αθλητών του ΝΑΟ Βούλας ήταν εξαιρετικές και φάνηκε η δουλειά που γίνεται από τους προπονητές.