Mε πολλά χρυσά, αργυρά και χάλκινα ο Α.Σ. Λεύκαρος

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το 18ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ju-jitsu 2019 όλων των κατηγοριών στο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ.
Στις 12 και 13 Iανουαρίου πραγματοποιήθηκε το Α’ μέρος αγώνων για τις ηλικιακές κατηγορίες -18, -15, ενώ στις 19 και 20 Ιανουαρίου το Β’ μέρος αγώνων για τις ηλικιακές κατηγορίες – 12, -21 και +21 ετών και για όλα τα συστήματα.

FIGHTING, DUO, NE WAZA SYSTEM.
Είναι σημαντικό να αναφερθεί πως φέτος διοργανώθηκε το 1ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ju Jitsu για ΑΜΕΑ (PARA JU JITSU) και ο σύλλογος μας πρωτοστάτησε τόσο στην διοργάνωση, όσο στην συμμετοχή αθλητών και αθλητριών ΑΜΕΑ.

Οι αθλητές που συμμετείχαν σε αυτό το πρωτάθλημα και κατέκτησαν μετάλλιο και κύπελλο είναι οι παρακάτω

Βασιλάκη Μαρία, Καρβελά Όλγα, Μύρτου Σπυρίδων, Πέτρου Γεώργιος, Πέτρου Σήφης, Μπατσίνσκι Μαριους- Αντζέη, Χαλιλόπουλος Μαρίνος, Μανέβας Χρήστος, Κωνσταντίνοφ Τάσος

Ο Α.Σ. ΛΕΥΚΑΡΟΣ έλαβε μέρος με 65 αθλητές και με την κατάκτηση 10 ΧΡΥΣΑ, 13 ΑΡΓΥΡΑ, 18 ΧΑΛΚΙΝΑ κατέλαβε στην συνολική κατάταξη την 3η θέση στο Duo System πανελλαδικά.

Αναλυτικότερα οι αθλητές του συλλόγου μας κατέλαβαν τις εξής θέσεις στην κατηγορία κιλών και ηλικίας τους:

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ - Δ.Μάππας

Αξιοσημείωτη ήταν και η παρουσία των αθλητών Τ.Πασκούτσι, Χ.Βαρσάκη, Κ.Γαλάνη, Θ.Σερπάνου, Ν.Προκάκη, Β.Μπαλιούση, Α.Γκλεζάκου, Α.Χαντζή, Δ.Κάντζαλη, Μ.Γαλάνη, Λ.Μιχταριάν, Σ.Δεβλέτογλου, Κ.Δεβλέτογλου, Α.Ρήγα, Ν.Ντάλτα, Γ.Ντουσάκη, Β.Πολίτη, Μ.Παγώνη, Π.Πατικά, Δ.Αλιφραγκή, Γ.Καστάνη, Β.Μπαλιούση, Κ.Μαθιουδάκη, Ν.Μπούρτζο, Σ.Δανίλη, Γ.Ντάκουλα που κατέκτησαν θέσεις 4 ως 7 στην κατηγορία τους.

Συγχαρητήρια στους αθλητές, στον προπονητή μας Γ.Ζαντιώτη και στους γονείς.